Menu

Blog

Vykročte s námi!

09. 05. 2020

Cesta k samostatnosti.

Zdá se to až neuvěřitelné, ale tento měsíc oslavíme rok od otevření našeho Komunitního centra Na Zámečku. Pro tuto příležitost jsme připravovali dvoudenní Festival oslavy rodiny. Záměrem této akce mělo být mezigenerační propojení a oslava rodiny, jako základu naší společnosti a bytí.  Tento festival se bohužel Na Zámečku kvůli nastávající situaci konat nebude. Pro některé lidi se ale konal a to přímo u nich doma. Pro někoho dobrovolně, pro někoho nedobrovolně. Někdo si to mohl dovolit užít, jiný zase nikoliv.

Dostali jsme se do stavů, kdy jsme byli odkázání jenom sami na sebe. Byli jsme nuceni převzít zodpovědnost sami za sebe, za svoji rodinu. Jak jste se v této situaci cítili? Z čeho jste měli největší strach? Mnoho otázek, na které má každý odpověď sám v sobě. Někdo odpovědi slyší, druhý se bojí je jenom zaslechnout.

Pro někoho skoro žádná změna, někdo se konečně zabydlel u sebe doma a v sobě a někdo, to jenom tak přežil a jde se dál. 

Každý z nás je jiný a má jiné možnosti, jak se sebou pracovat. Každopádně, lekce to byla pro každého a na nás teď je, jakým způsobem vykročit dál.

Josefina z.ú. vykročuje pravou a vy můžete s námi. Projekt, který jsme připravovali skoro rok najednou dostává ještě větší smysl a přichází v pravou chvíli. 

Cesta k samostatnosti má za cíl podpořit lidi v nepříznivé životní situaci a podat pomocnou ruku k vykročení jiným směrem, směrem k samostatnosti, nezávislosti, prostě směrem sám k sobě. Jde o roční kurz podpořený z fondů EU a pro zájemce je zdarma. Projektu velmi věříme a dáváme mu opravdu vše. Od října je připraven pro zájemce, kteří jsou v nepříznivé životní situaci a touží po změně. Jde především o práci na sobě samém, objevení svého potenciálu, svých skrytých možností, síly žít v hojnosti a spokojenosti. Tuto změnu nám nikdo nemůže přinést na zlatém podnose, touto změnou si každý musí projít a my nabízíme pomocnou ruku. 

Pokud jste sami v této situaci nebo máte ve svém okolí člověka, který by takovouto pomoc potřeboval, je možnost se do projektu přihlásit.  

Více informací na stránkách www.cestaksamostatnosti.cz nebo fb @chceslepsizivot

09. 05. 2020

Cesta k samostatnosti. Zdá se to až neuvěřitelné, ale tento měsíc oslavíme rok od otevření našeho Komunitního centra Na Zámečku….

strom radosti
29. 04. 2019

Krásný začátek v podobě stromu. Je krásné, jak do sebe občas věci přesně zapadají. Různé “náhody” a znamení nás vedou…

Mgr. Jana Vilánková

ředitelka

732 375 945

Josefina z.ú.
U Zámečku 196
373 82 Boršov nad Vltavou

IČO: 053 71 287

Napište nám

Uvedené údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.

#
#
#