Menu

Blog

TANEČNÍ VEČERY se Spontánním Tancem

16. 11. 2021

Taneční večery se Spontánním Tancem

provází: Renata Šťastná

Z vlastní zkušenosti

… Každý má nějakou cestu, která je ta jeho… Někdo je sám sebou, když maluje, jiný, když pečuje o zahrádku, další, když programuje, vaří, běhá, přednáší… Já jsem sama sebou, když jsem v jakémkoli propojení s Hudbou a Tancem. Naplňují mě radostí, živostí, jiskrou .. vedou mě k sobě, a zároveň jsou to moje Dary, o které se mám dělit s ostatními, je to důvod, proč jsem tady, na Zemi. Trvalo mi 49 let, než jsem to pochopila naplno. A také to, že Život je – a to není klišé – příliš krátký na to, aby člověk dělal kompromisy sám na sobě. 

Koncept Spontánního Tance je autorský projekt. Při jeho vytváření mě inspirovaly tyto Zdroje: Osho Dynamická meditace, Gabrielle Roth – Tanec pěti rytmů, Elena Tonetti Vladimirova – Birth into Being, Ellynne Skove – Gogo Babies, Clara – Maria Helena Lewit, Spojení s Elementy, Esencemi rostlin, divokých zvířat a kamenů.

Principem je spontánní pohyb vycházející z pohybu, který je pro tělo přirozený. Nejedná se o žádné konkrétní přesné kroky, sestavy, choreografie, předcvičování a jeho opakování… Pohyb vzniká v přítomném okamžiku, vychází z vnitřního impulzu tančícího, následuje jeho vnitřní pravdu v tomto okamžiku a je jedinečný, zároveň také při každém tanci jiný, neopakovatelný. 

Na každém setkání vás provedu dvouhodinovou taneční Cestou, během níž se můžete dotýkat sami sebe, objevovat v sobě nová místa, vložit do Cesty a protančit témata, se kterými si třeba v životě nevíte rady, získat nové náhledy, odevzdávat, co už neslouží, můžete v tanci plakat, křičet, smát se, znovu nacházet radost, živost, spontaneitu, přijímat sebe a svoje tělo. Tím, že rozhýbáme fyzické tělo, rozhýbáme ve skutečnosti mnohem víc…

Je to dobrodružství, radost, vášeň, je to výzva, někdy náročná konfrontace, jindy lehkost a plynutí, je to ŽIVOT…

Pro koho je Cesta určena:

Z pohledu fyzické kondice těla bych řekla, že vlastně nejsou žádné limity pro to, kdo se může zúčastnit, pokud cítíte, že toto je vaše cesta. Veškerý pohyb, jak bylo uvedeno, vychází z vnitřního impulsu každého účastníka a limitem jsou tedy pouze vaše individuální možnosti a vnitřní barometr. Nejdůležitějším kritériem je, zda to, co děláte, vám přináší naplnění. Ohledně mentální roviny, pokud berete nějaké léky na psychiku nebo víte o nějakých svých psychických potížích, prosím informujte mě o tom předem. 

Pokud váháte, zavolejte, domluvíme se.

Pokud cítíte, že Spontánní Tanec by mohl být kompatibilní s vaší cestou, vítejte, jste tu správně. 

JEDNOTLIVÉ TANEČNÍ VEČERY se Spontánním Tancem v OTEVŘENÉ skupině – pro ženy i muže 

Pokud se zatím nechcete „pouštět do větších akcí“, ale láká vás jen spontánní pohyb, svoboda, živost, objevování, můžete začít zlehýnka, právě na těchto otevřených setkáních… a uvidíte ..

Setkání budou 1x za 2 týdny vždy v pátek 18:15 – 20:15h.

První setkání: 3.12.2021

Supina je otevřená, po přihlášení/domluvě je možné připojit se i v průběhu. 

Přihlásit se můžete na č.tel. 725 336 636.

TANEČNÍ CESTA – pravidelná setkávání se Spontánním Tancem a další doprovodnou tvorbou v bezpečí UZAVŘENÉ ženské skupiny

Cesta bude obejmuta osobním, jedinečným Záměrem, který vzejde z každé přítomné ženy, a zároveň také každé setkání bude jedním dílkem celkového „Obrazu“, který společně během Cesty vytvoříme, s cílem naplnit Záměr tak, jak to je možné. 

Nosnou rovinou bude Spontánní Tanec – pohyb, zároveň ve spojení s dalšími „doprovodnými aktivitami“, které vytvoří nit, jíž bude protkán celý Příběh. Osobní pro každou jednotlivou ženu a zároveň širší…

Setkání budou 1x za 2 týdny vždy v pátek 18:15 – 20:15h.

První setkání cyklu: 26.11.2021

Poslední setkání cyklu: 4.3.2022

Poté bude možno přihlásit se do dalšího cyklu. 

Supina je uzavřená. Není možné připojit se jen na jednotlivá setkání.

Skupina je vytvořena, ještě je pár volných míst. 

Pokud by vás zajímala hlubší Cesta s konkrétním záměrem, v uzavřené skupině, můžete prozkoumat tuto variantu. Ještě je pár volných míst, po předchozí domluvě, prosím.

Prosím případné další zájemkyně, aby mě kontaktovaly na č.tel. 725 336 636. 

Prosím, není možné přijít bez předchozí domluvy, děkuji za pochopení.

Renata Šťastná

16. 11. 2021

Taneční večery se Spontánním Tancem provází: Renata Šťastná Z vlastní zkušenosti… … Každý má nějakou cestu, která je ta jeho… Někdo…

12. 08. 2021

Byla doba, kdy mi náročné zaměstnání přinášelo sice finanční hojnost, ale zároveň mne velmi vyčerpávalo. Jsem moc ráda, že jsem…

13. 01. 2021

Jana Vilánková působí jako ředitelka organizace Josefina z.ú., pod kterou spadá chod Komunitního centra Na Zámečku v Boršově nad Vltavou….

09. 05. 2020

Cesta k samostatnosti. Zdá se to až neuvěřitelné, ale tento měsíc oslavíme rok od otevření našeho Komunitního centra Na Zámečku….

strom radosti
29. 04. 2019

Krásný začátek v podobě stromu. Je krásné, jak do sebe občas věci přesně zapadají. Různé “náhody” a znamení nás vedou…

Mgr. Jana Vilánková

ředitelka

732 375 945

Josefina z.ú.
U Zámečku 196
373 82 Boršov nad Vltavou

IČO: 053 71 287

Napište nám

    Uvedené údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.

    #
    #
    #
    #