Menu

Blog

Jako každý jsem i já zažila v životě okamžiky, které mne nutily přemýšlet.

12. 08. 2021

Byla doba, kdy mi náročné zaměstnání přinášelo sice finanční hojnost, ale zároveň mne velmi vyčerpávalo. Jsem moc ráda, že jsem právě v té době mohla na své životní cestě potkat lidi, kteří mi ukázali cíl, k němuž bych mohla směřovat. A tak jsem po absolvování kurzů a studia čchi-kung, grafoterapie (grafologie) a etikoterapie měla jasno, kam mé další kroky povedou. Šířit tyto metody dál mi dávalo a dává smysl.

Andrea Freiová

Čchi-kung pro mne znamená úžasné spojení pohybu, relaxace a meditace v dokonalou harmonii. Když se mu lidé poctivě věnují, po čase zjistí, že získávají mnohem více, než jen  zdravé tělo a odpočatou mysl. Díky čchi-kung mohu udržovat své tělo v dobré fyzické i psychické kondici a zároveň odpočívat a doplňovat síly. Já osobně během cvičení vnímám hluboký vnitřní klid a cítím se vědomá v přítomném okamžiku. Také mi pomáhá na mé duchovní cestě k poznání vyššího Já a rozvoji intuice. 

Grafoterapie přináší obecně do života člověka rozvoj osobnosti pomocí písma. První, co mě napadlo, když jsem o ní slyšela poprvé, bylo: “Je to vůbec možné? Psát a přitom měnit stereotypy chování? Přeměnit strachy a obranné mechanismy v něco, čeho se nemusím bát a co mi bude prospívat? A to “jen”, když budu psát pod vedením lektora?” Připadalo mi to tak zajímavé, že jsem to musela zkusit. Nakonec se pro mě stala grafoterapie způsobem, jak být sám sobě terapeutem. Cílená změna písma mi pomohla změnit naučené reakce a nesloužící modely chování, které mi bránily na cestě k mým cílům. Naučila mne najít to, co mi vyhovuje a užívat si to.

Kromě čchi-kung a grafoterapie se poslední dobou mnohem více věnuji spojení čchi-kung s etikoterapií. V této kombinaci mohu ještě více pracovat s klienty cestou vědomého dechu, pohybu, mysli, Ducha, Lásky a Víry.

Etikotetrapie je léčení mravností, které pomáhá při procesu sebeuzdravování a vědomého růstu těch, kteří už chtějí převzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou a uzdravit se sami. Etikoterapeut je “jen” pasivním zrcadlem, které nabízí duchovní vhled do životní situace nemocného. Ten si pak nachází sám místo, kde se odklonil od zákona Lásky a Jednoty.

Na otázku, zda mají grafoterapie a etikoterapie s čchi-kungem něco společného, odpovídám: Ano mají. Mají sílu pozitivně působit na život lidí. Díky nim mohou poznávat sami sebe a díky času a pozornosti, který si věnují, se jim dostává odměny v podobě zdraví, klidu, vyrovnanosti, vnitřní síly a odvahy ke změně.

Já sama mám už od dětství velmi ráda sport, pohyb v přírodě, tanec a setkávání se s lidmi. Zároveň hledám stále cesty, jak se rozvíjet, směřovat stále vpřed a poznávat nové lidi. A nejlepší způsob, jak někoho poznat je se s ním osobně setkat. 

A tak se budu těšit na viděnou, kdy budu moci poznat i já Vás.

Andrea Freiová

www.andrea-frei.cz. FB: „Čchi-kung Andrea Frei“

16. 11. 2021

Taneční večery se Spontánním Tancem provází: Renata Šťastná Z vlastní zkušenosti… … Každý má nějakou cestu, která je ta jeho… Někdo…

12. 08. 2021

Byla doba, kdy mi náročné zaměstnání přinášelo sice finanční hojnost, ale zároveň mne velmi vyčerpávalo. Jsem moc ráda, že jsem…

13. 01. 2021

Jana Vilánková působí jako ředitelka organizace Josefina z.ú., pod kterou spadá chod Komunitního centra Na Zámečku v Boršově nad Vltavou….

09. 05. 2020

Cesta k samostatnosti. Zdá se to až neuvěřitelné, ale tento měsíc oslavíme rok od otevření našeho Komunitního centra Na Zámečku….

strom radosti
29. 04. 2019

Krásný začátek v podobě stromu. Je krásné, jak do sebe občas věci přesně zapadají. Různé “náhody” a znamení nás vedou…

Mgr. Jana Vilánková

ředitelka

732 375 945

Josefina z.ú.
U Zámečku 196
373 82 Boršov nad Vltavou

IČO: 053 71 287

Napište nám

    Uvedené údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.

    #
    #
    #
    #