Menu

Blog

Strom radosti

29. 04. 2019

Krásný začátek v podobě stromu. Je krásné, jak do sebe občas věci přesně zapadají. Různé “náhody” a znamení nás vedou na našich cestách a je jenom na nás,  jakou váhu a sílu jim v našem životě připustíme.

Pro zámeček jsme nechali namalovat obraz. Je nádherný, originální, všeříkající a vidět ho můžete v sále. Vytvořila ho malířka Sarah I. Avni. (http://sarahavni.com)

strom radosti

Poprvé jsem ji viděla na vernisáži jejích obrazů na zámku Chateau Mcely a její díla i energie mne naprosto nadchly.  

Zadání pro obraz byla prostá : strom a radost. Sarah mi tenkrát říkala, že při malování je stejně vedene “shora” a já se těšila, co se na plátně objeví.

Vznikl tedy velký obraz, kde můžeme vidět liliovník tulipánokvětý, který u zámečku opravdu stojí a je jeho chloubou, holubice a lilie, které jsou symbolem sv. Josefa. Vše je laděné do večerních berev, které připomínají návrat domů. Holubice se při zapadajícím světle vrací domů a usedají na strom, který září příjemnými a uklidňujícími barvami.

Takto krásně tedy vznikl hlavní motiv našeho Zámečku a já doufám, že je to všeříkající začátek nového projektu.

13. 01. 2021

Jana Vilánková působí jako ředitelka organizace Josefina z.ú., pod kterou spadá chod Komunitního centra Na Zámečku v Boršově nad Vltavou….

09. 05. 2020

Cesta k samostatnosti. Zdá se to až neuvěřitelné, ale tento měsíc oslavíme rok od otevření našeho Komunitního centra Na Zámečku….

strom radosti
29. 04. 2019

Krásný začátek v podobě stromu. Je krásné, jak do sebe občas věci přesně zapadají. Různé “náhody” a znamení nás vedou…

Mgr. Jana Vilánková

ředitelka

732 375 945

Josefina z.ú.
U Zámečku 196
373 82 Boršov nad Vltavou

IČO: 053 71 287

Napište nám

    Uvedené údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.

    #
    #
    #
    #